Un nodul descoperit sub sanul drept a fost semnul schimbarii. Viata si stima de sine i s-au modificat brusc si radical intr-o clipita. A decis sa elimine raul din trup. A urmat mastectomia, iar cicatricile operatiei nu o mai lasau sa se priveasca in oglinda de aproape sapte ani. Un chin de Sisif pentru orice femeie, oricat de puternica ar fi mental.

Nu si-a permis operatia de reconstructie mamara. Dar a sperat, iar in octombrie 2021 Asociatia Zetta i-a venit in ajutor: prin campania #mereufrumoasa a putut sa beneficieze pro bono de o reconstructie mamara cu implant, plus mastopexie la celalalt san. Ambele au fost realizate impecabil de dr. Amit Beedasy si dr. Raluca Berheci. Dansii au oferit timp si cunoastere, voi ati donat benevol pentru a recladi fericirea unei femei.

In continuare puteti sprijini cazurile Asociatiei Zetta prin donatii online aici sau in conturile:

CONT LEI: RO10 BTRL RON CRT 041 240 3901

CONT EURO: RO57 BTRL EUR CRT 041 240 3901