Nu orice fotografie valoreaza cat 1000 de cuvinte, dar sunt fotografii care pot insemna cat toate povestile lumii.

Maratonul reconstructiilor mamare pro bono cu sprijinul Asociatiei Zetta s-a desfasurat in octombrie 2021, iar ce vedeti mai jos sunt minti stralucite ambalate in suflete mari printre raze de lumina. Migala asta duioasa si tenace a adunat doua echipe pentru triumful vietii si al frumusetii.

Prof. dr. Vlad Brasoveanu, medic primar Chirurgie Generala, a condus doua mastectomii dificile. Prima era urmare a unei sectorectomii pentru un cancer la un san ce daduse metastaze hepatice operate de dansul. A doua, contralaterala, profilactica pe un scor BRCA ridicat si urmare a unui istoric familial nefast. Echipa Zetta, cu baghetele magice ale domnului dr. Dragos Zamfirescu si ale domnului dr. Ovidiu Grecu, medici primari Chirurgie Plastica, Estetica si Microchirurgie Reconstructiva, a realizat reconstructia imediata cu implanturi oferite pro bono de catre doamna Beatrice Mihaela Vilcu, importator si distribuitor exclusiv de proteze mamare Mentor in Romania.

Priviti si ascultati cea mai vie emotie din cate exista: aceea a sperantei implinite si a increderii renascute! Georgiana Popov, 30, e #mereufrumoasa pentru ca in juru-i au fost o echipa medicala de excelenta.

Un efort sisific, o coordonare perfecta intre profesionisti redutabili. Totul pentru rasplata suprema in Medicina: un destin ce va continua sa serpuiasca in mirajul deplin din Univers, Existenta. Sanatate pacientei, Onoare doctorilor!

Ajuta-ne sa realizam cat mai multe interventii pro bono si sustine proiectele Asociatiei Zetta donand online aici sau in conturile:

CONT LEI: RO10 BTRL RON CRT 041 240 3901

CONT EURO: RO57 BTRL EUR CRT 041 240 3901