Gala „Zetta – Ajuta-ne sa ajutam!”, eveniment aflat la cea de-a II-a Editie, si-a deschis portile in seara de 20 noiembrie la Le Château si a dezvaluit rezultatele impresionante ale campaniei cu acelasi nume, la momentul bilantului unui an extraordinar.

Cei peste 200 de invitati au putut urmari in deschidere un film de prezentare a activitatii din ultimul an al Asociatiei Zetta si s-au delectat cu momente artistice sustinute de Orchestra Medicilor din Bucuresti “Dr. Ermil Nichifor”, Raluca Blejusca si Magitot.

O parte importanta a Galei a fost dedicata medicilor si rezidentilor din toate colturile tarii, care au fost premiati pentru Excelenta in Chirurgie Plastica, dar si pentru colaborare interdisciplinara.

Campania “Ajuta-ne sa ajutam!”, la un an de cand cei 10 medici voluntari, coordonati de chirurgul Dragos Zamfirescu, si-au propus sa salveze 50 de vieti prin operatii dificile realizate pro-bono, a depasit toate asteptarile! 125 de oameni trecuti prin experiente dureroase au avut sansa de a fi operati pro-bono de echipa de medici voluntari a Asociatiei Zetta.

Va multumim tutoror celor care ne-ati fost alaturi in aceasta seara extraordinara!”