Spitalul Militar din Lvov este un hub prin care in restul Ucrainei curg ajutoare medicale pretioase. Acest fluviu al solidaritatii e daruit si de Asociatia Zetta si Spitalul Zetta cu instrumente si consumabile specifice muncii medicilor nostri.

Traseul e insufletit insa de voluntari extraordinari, uniti ca-ntr-o ceata de ingeri. Drumul e lung si solicitant: 2500 de km a parcurs Vasilica, OMUL nostru, pana in Polonia. De acolo, prof. dr. Adam Domanasiewicz a pus la punct aceasta stafeta eficienta a omenescului. Multumim, sa fie pace!

Asociatia Zetta ofera ajutor copiilor si adultilor cu situatii sociale precare, cu patologii complexe, pentru a putea beneficia de interventii chirurgicale reconstructive. Voi ne puteti ajuta sa acoperim plata consumabilelor medicale donand online aici sau in conturile:

CONT LEI: RO10 BTRL RON CRT 041 240 3901

CONT EURO: RO57 BTRL EUR CRT 041 240 3901