Cazul Mariei

Maria are 5 ani iar acum un an si jumatate, în urma unui accident, a suferit arsuri de gradul 3 și 4  care i-au afectat 40% din suprafața corpului.

În vara anului 2017, Maria a început operațiile de reconstrucție în cadrul Clinicii Zetta, fiindu-i excizate o parte din cicatricile de pe față și un braț.

La inceputul lunii Martie 2018 , Maria a trecut cu bine peste o noua interventie reconstructiva, aflandu-se acum in proces de recuperare.

Potrivit doctorului Dragos Zamfirescu, prin cele doua operatii realizate , s-a indeplinit aproximativ 50% din excizarea cicatricilor post-combustionale.

În vederea recuperării totale, fetița  mai are nevoie si de alte intervenții viitoare.

Asociația Zetta ramane implicata in  cazul ei iar cu ajutorul celor care doresc să isi ofere sprijinul, promite sa ii redea  Mariei șansa de a fi un copil normal.

Donatiile se fac in contul Asociatiei RO10BTRLRONCRT0412403901, Banca Transilvania.

VREAU SA MA IMPLIC
2018-03-12T21:05:48+00:00