Doamna Maria, in varsta de 65 de ani, are o poveste de viata emotionanta.

La 30 de ani a aflat ca are cancer. A trecut atunci printr-o interventie de mastectomie, extirparea sanului. Aceasta interventie, desi i-a salvat viata, a dus la alte complicatii medicale, limfedem si paralizia bratului stang.

In 2011 a observat ca mana devinde tot mai mare. I s-a facut atunci o interventie care nu a ajutat-o insa foarte mult deoarece in 2012 mana a inceput din nou a se umfle si sa o simta amortita, pana a ajuns sa nu o mai poata misca.

Doamna Maria ne povesteste cat de greu este pentru ea sa se lupte cu boala pe care o are: “Sa ajungi dintr-un om normal sa nu iti mai poti misca mana, ma simt neputincioasa, nu mai sunt ce am fost. Se uita lumea pe strada, se opresc sa ma intrebe ce am. Te simti exclus social, pe unde te duci, stai retras, nu te poti bucura de viata, sa fii un om normal”

Pe langa toate problemele pe care le intampina in societate, ne povesteste ca si fizic “este un chin”, mana este foarte grea, efectiv atarna si o trage in jos, o doare foarte rau colana iar noapte trebuie sa se ridice in picioare pentru a se putea intoarce.

Dupa toate aceste incercari de la viata si toate eforturile facute pentru a merge mai departe si de a deveni o persoana sanatoasa, dna Maria a aflat de Campania Zetta – Ajuta-ne sa ajutam coordonata de Andreea Marin iar Dr. Zamfirescu si Echipa de medici voluntari ai Asociatiei Zetta au preluat pro bono cazul.

Avem nevoie, insa, de ajutor pentru a acoperi costul consumabilelor, cost care nu poate fi evitat.

Impreuna o putem ajuta pe doamna Maria sa dupa o viata mai buna. Doneaza si tu 2 euro prin SMS la 8838 sau doneaza online https://asociatiazetta.ro/donatii-online/

Ajuta-ne sa ajutam!

VREAU SA MA IMPLIC