Andrei este un copil de 12 ani curios si foarte pasionat de tehnica …si pirotehnie.

A ajuns la Asociatia Zetta fix cand se implinea anul de la crearea unui experiment propriu care avea sa schimbe destinul intregii familii.

Confectionarea  unei petarde dupa modelul vazut la televizor l-a costat mana si aproape viata.

Trecut prin experienta a 3 operatii de reconstructie si 5 saptamani e spitalizare, nu numai ca nu vroia sa se opereze, dar nici macar nu vroia sa ne priveasca in ochi, sa ne cunoasca.

A fost suficient ca doctorul Zamfirescu sa ii spuna ca nu vrea sa il opereze daca nu este de acord…ci doar sa ii afle povestea, pentru ca Andrei sa se deschida, si sa ne impartaseasca suferinta si regretul…si speranta ca de aceasta o sa fie mai  bine.

A plecat din Clinica Zetta cu ochii veseli, guraliv si dornic sa se faca bine.

Iar noi cei din Asociatie, i-am promis si ne-am promis ca ne vom ocupa de acest lucru…si ne-am tinut promisiunea.

La finalul lunii Mai, Andrei a realizat o prima intreventie de redare a functionalitatii mainii.

Acum este in perioada de recuperare post-operatorie  si de kinetoterapie necesare in urma unei astfel de interventii.

Va invitam sa ramaneti alaturi de noi in sprijinul de care are nevoie Andrei in continuare!

VREAU SA MA IMPLIC