Cristian s-a nascut cu ptoza palpebrala congenitala la un ochi, inlimbaj comun acest defect se traduce prin ”pleoapa cazuta”.

Prin intermediul Asociatiei Zetta si cu sprijinul persoanelor care s-au implicat, baietelul a  beneficiat de doua operatii.

Prima interventie de corectare a defectului,  a constat in suspensia frontala a pleoapei, iar in cadrul celei de-a doua, efectuata la inceputul lunii Martie 2018, s-a realizat  o acordare a tensiunii acestei pleoape.

Multumim tuturor celor care au crezut in medicii Asociatiei Zetta si i-au acordat astfel  sansa la o viata normala atat din punct de vedere al sanatatii ochiului, cat si din punct de vedere al integrarii sale sociale.

Promitem sa revenim cat de curand cu fotografii noi cu Cristian, pe care il asteptam in cateva zile  la control post-operator!